Międzynarodowy konkurs matematyczny – KANGUR. Wpłaty do 20 stycznia!

Konkurs matematyczny kangur jest konkursem międzynarodowym. Uczestnicy z wielu krajów rozwiązują w ramach tej samej kategorii te same zadania w tym samym czasie.

Konkurs odbędzie się 21 marca 2019 r. o godz. 9.00.

Lista uczestników zostanie wygenerowana na podstawie dokonanych wpłat na szkolne konto KONKURSY.
Wpłata za uczestnika musi być zaksięgowana na koncie szkoły do godz. 12.00
21 stycznia 2019 r.
(Prosimy wziąć pod uwagę czas księgowania wpłat).
Koszt udziału w konkursie: 9 zł.
W tytule przelewy należy wpisać nazwę konkursu:
KANGUR, imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

Uczestnicy proszeni są o złożenie oświadczenia rodziców. Oświadczenia należy złożyć przed feriami zimowymi do p. Emilii Wróbel (uczniowie bud. A) oraz do p. Andrzeja Olechowskiego (uczniowie bud. B).

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Kategorie konkursowe:

Żaczek  klasy 2 szkół podstawowych
Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych
Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych
Kadet klasy 7 i 8 szkół postawowych
Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół branżowych

Strona domowa konkursu

Zachęcam do zapoznania się z  ubiegłorocznymi zadaniami konkursowymi.

Organizator konkursu w szkole – Emilia Wróbel