Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

W dniu 23 stycznia odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych. Dzieci obejrzały występ taneczny uczniów z klas drugich i trzecich pod kierunkiem p. Pauliny Kubiak. Tancerze zaprezentowali się jako postacie z bajek, które przyszły w odwiedziny do pierwszoklasistów. Najmłodsi oglądali występ z wielkim zainteresowaniem, potem zadawały zaproszonym gościom ze świata bajkowego najróżniejsze pytania: Co Czarownica jada na śniadanie? Czy sama piekła pierniczki do budowy swego domku? Jakich przyjaciół mają Czarownica, kot Bonifacy, Pinokio, bohater Star Wars, Królowa Śniegu i Czerwony Kapturek? Do jakich szkół uczęszczali, kiedy byli mali? Kiedy Pinokio przestanie kłamać? Pierwszoklasiści byli bardzo ciekawi, jak wygląda życie w baśniowym świecie, zadawali mnóstwo pytań. Najmłodsi starali się samodzielnie wybrać dla siebie książkę do wypożyczenia, odważni prosili o pomoc w wyborze postaci z bajek. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych zostali obdarowani słodkościami, które zafundowała Rada Rodziców. Możemy mieć nadzieję, że pierwsza wizyta nie będzie ostatnią i najmłodsi będą często gościć w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości.

Informację przygotowała: p. Małgorzata Jaszczołt bibliotekarz szkolny