Półkolonie zimowe 2019

Niedługo rozpoczną się ferie zimowe. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły.

Dzieci, które biorą udział w półkoloniach organizowanych przez naszą szkołę serdecznie zapraszamy. Czekamy na was już od godziny 7.00 w poniedziałek. Wszystkie zgłoszone osoby zostały zakwalifikowane.
Bardzo prosimy zapoznać się z informacjami organizacyjnymi.

Na pierwszy dzień zapraszamy do kina na nowości filmowe (28.01 Ralph Demolka w internecie i 4.02 Spider-Man Uniwersum) oraz na półtorej godziny sportowej rywalizacji w kręgielni.

Na wtorek zaplanowaliśmy zajęcia w najlepszym we Wrocławiu salonie bilardowym, gdzie pod okiem profesjonalnych trenerów dzieci poznają zasady i techniki gry. Drugą godzina będzie poświęcona na doskonalenie umiejętności, gry i zabawę. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Podczas gry dzieci uczą się koncentracji, myślenia strategicznego, panowania nad stresem.
Od wtorku do czwartku zaplanowaliśmy warsztaty.
W I tygodniu ferii będzie to wizyta we Wrocławskiej Piernikarni, gdzie uczestnicy przygotują ciasto, uformują pierniki, zapoznają się z historią piernika i tajemnicami cechu piekarzy w czasie gdy pierniki będą się piekły. Na koniec udekorują własne pierniki. W szkole odbędą się, kreatywne warsztaty z robienia masy Slime i malowania kolorowym piaskiem (I tydzień) oraz warsztaty złotnicze, w czasie których uczestnicy pokryją ozdoby płatkami prawdziwego złota (II tydzień).
W zależności od dnia i tygodnia grupy będą wychodziły na warsztaty ze szkła i ceramiki oraz gliny.

W piątek, w ostatnim tygodniu półkolonii uczestnicy będą mogli wyskakać się w największym parku trampolin we Wrocławiu – GoJump (proszę pamiętać o skarpetkach antypoślizgowych).

Każdego dnia znajdzie się czas na zabawę, grę w piłkarzyki, karty, gry planszowe, kolorowanki, rozmowy i zawiązanie nowych przyjaźni.

Zapewniamy opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Ze względu na organizację zajęć, prosimy aby uczestnicy przychodzili najpóźniej o godzinie 8.00 i byli odbierani najwcześniej ok. godz. 15.00. Wszelkie zmiany proszę zgłaszać opiekunowi grupy. Po godzinie 15.00, w przypadku małej liczby uczestników, grupy mogą być łączone. Rodzic/opiekun jest zobowiązany odebrać dziecko do godziny 17.00.

Każdy uczestnik półkolonii zgłasza się zaraz po przyjściu do wychowawcy (lub do sali nr 14 w godzinach 7.00-7.45) oraz wypisuje się u wychowawcy gdy jest odbierany przez rodzica lub wychodzi samodzielnie (w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodzica). Ze względu na bezpieczeństwo czas pobytu dziecka jest rejestrowany.

Przy wejściu do szkoły będą umieszczone informacje dotyczące półkolonii, w tym podział na grupy z numerami sal. Szczegółowe plany dnia poszczególnych grup mogą się różnić. Plan ogólny jest bardzo podobny. Prosimy o zapoznanie się z planem na każdy dzień.

Na stronie szkoły znajduje się zakładka Półkolonia, w której zostaną umieszczone informacje organizacyjne, menu, rozkład zajęć będą tam również publikowane zdjęcia z poszczególnych dni.

Legitymacja szkolna. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać legitymację szkolną. Dzieci mają zapewnione bezpłatne przejazdy w czasie półkolonii wyłącznie, gdy posiadają przy sobie ważną legitymacje szkolną.

Posiłki. Uczestnicy każdego dnia otrzymają kanapkę oraz gorącą herbatę. Dzieci mogą przynieść własne kubki termosy. Obiad będziemy spożywać na stołówce szkolnej zgodnie ze wcześniej ustalonym grafikiem.

Strój. Ubierając dziecko, bardzo proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne oraz rodzaj zaplanowanych zajęć. Każdego dnia wychodzimy poza szkołę. Prosimy o ubiór odpowiedni do pogody (czapka, rękawiczki) Proszę zwrócić uwagę również na ciepłe, wygodne i nieprzemakające obuwie.

Buty zmienne. Prosimy zapewnić uczniom obuwie zmienne do użytku wewnątrz szkoły. Strój wierzchni oraz buty uczniowie zostawiają w szatni.

Sprzęt elektroniczny i zabawki. Uczestnicy mogą używać podczas półkolonii sprzętu elektronicznego. Informujemy, że organizatorzy ani opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesiony sprzęt i zabawki. Kwestę wyposażenia dziecka w taki sprzęt podejmują Państwo dobrowolnie i na własną odpowiedzialność.

Informacje dla rodziców w pdf

Serdecznie zapraszamy!

Polityka prywatności