Szanowni Państwo,
Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych
w Szkole Podstawowej nr 71
we Wrocławiu

Wobec braku nauczycieli wychowania przedszkolnego, coraz większej liczby dzieci, których rodzice w okresie przerwy wakacyjnej chcą skorzystać z dyżurującego przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, oraz z macierzystego przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, konieczności zapewnienia nauczycielom urlopu wypoczynkowego  i wiążący się z tym brak możliwości funkcjonowania tzw. „przedszkoli dyżurujących” do zapewnienia opieki w trakcie przerwy wakacyjnej na Kolegium Prezydenta w dniu 29 sierpnia 2019 r. podjęto decyzję, iż przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą funkcjonować przez cały rok z wyłączeniem ustalonej przerwy wakacyjnej.

Przyjęte rozwiązanie znosi przedszkola dyżurujące.

W związku z powyższym zgodnie z zapisami  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli  ( Dz. U. poz. 502):

§ 12.
1. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola, a w   przypadku braku rady przedszkola – na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców.

Wniosek do organu prowadzącego o ustalonym terminie przerwy wakacyjnej należy złożyć najpóźniej do dnia 30 września. Po przesłaniu informacji przygotowane zostanie Zarządzenie Prezydenta dot. zatwierdzenia przerw wakacyjnych.

W dniu 11 września 2019 r. przestawię propozycję przerwy wakacyjnej w oddziałach przedszkolnych do uzgodnienia podczas zebrania  Radą Rodziców SP71.

Proponuje termin : od 1 sierpnia 2020 do 31 sierpnia 2020 r.

Pozostaję z wyrazami szacunku
                                                          Leszek Wesołowski