Akademia Informatyczna

2 października w sali teatralnej, uczniowie zainteresowani nauką programowania spotkali się z pracownikiem Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spotkanie miało na celu zachęcenie uczniów do rozpoczęcia nauki programowania w C++ w ramach Akademii Informatycznej – projektu prowadzonego przez Uniwersytet Wrocławski. Zajęcia Akademii przygotowują do Olimpiady Informatycznej Juniorów.
Uczniowie poznali również zalety zawodu programisty i możliwości kariery, jaka się otwiera przed osobami, które wybiorą ten zawód.

W czasie minionego weekendu, chętni uczniowie wzięli udział w kilkugodzinnym teście kompetencji.
Kilkunastu uczniów z naszej szkoły zdało test i uczęszcza na zajęcia Akademii Gimnazjalnej. Gratulujemy!

Przygotował: Andrzej Olechowski