Tydzień warzyw i OWOCÓW 21 – 25 października 2019 r.

Zdrowy tryb życia, a szczególnie zdrowe odżywianie jest ważnym elementem nauki w naszej szkole. Dlatego w ramach świetlicy nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w tygodniu warzyw i owoców. Uczniowie zapoznali się z wartościami odżywczymi i zdrowotnymi warzyw i owoców, czytali wiersze, uczyli się piosenek o tej tematyce. Tworzyli piękne, poglądowe plakaty, poznawali ciekawostki i oczywiście ze smakiem degustowali przyniesione warzywa lub owoce. Na zakończenie akcji, każda grupa przyszła przebrana za wybrany owoc lub warzywo i wdzięcznie pozowała do zdjęć.
Mamy nadzieję, że te działania utrwaliły u dzieci przekonanie, iż rośliny nie tylko są smaczne i wartościowe, ale muszą być niezbędnym elementem naszej codziennej diety, jeśli chcemy utrzymać zdrowie.

Przygotowała: D.Kościukiewicz