Piżamowy Dzień Misia w klasie 1C

Miś Uszatek, Miś Yogi, Mój brat niedźwiedź, Gumisie, Kubuś Puchatek… to nie jedyni przedstawiciele misiów, które znają dzieci. Uczniowie klasy 1C mogli świętować wspólnie z wychowawczyniami Dzień Misia w piżamach! Ah, co to był za dzień! Dzieci ubrane były w piękne i kolorowe piżamy, każdy z nich przyniósł swojego własnego, ukochanego misia i opowiadał, za co i dlaczego go kocha. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z postacią 26. Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Theodore’a Roosevelt’a, który związany jest z powstaniem pierwszego na świecie pluszowego misia (nasze dzieci już wiedzą dlaczego, a wy?), oglądały zdjęcia zniszczonych misiów, opowiadały dlaczego należy dbać o zabawki, ucięły sobie krótką „drzemkę” ze swoimi misiami, oglądali bajkę „Miś Yogi”, a to wszystko działo się w piżamach! W tym dniu dzieci miały mnóstwo zabawy i nauki zarówno na edukacji jak i w świetlicy (misiowe powitanie, gimnastyka z pluszakiem, doczepianie misiowi muchy pod szyję). Oczywiście nie mogło też zabraknąć uczczenia Dnia Życzliwości, podczas zajęć uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie „Co to znaczy być życzliwym?”, ułożyć do słowa „życzliwy” jak najwięcej synonimów, uzupełnić pusty słoik tak, aby stał się on eliksirem życzliwości (rysunkami dzieci), podać przykłady tego, jak stosują zasadę życzliwości na co dzień i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Za wspaniałą współpracę, zaangażowanie i dobre serce uczniowie otrzymali od wychowawczyń dyplomy i naklejki „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Życzymy wszystkim dzieciom i dorosłym, aby postać misia i cecha życzliwości były obecne w życiu każdego z nich na zawsze! 

Sylwia Hebda
Joanna Chryplewicz