STARTer RYTMiczny – warsztaty dla najmłodszych

25 listopada 2019 w Narodowym Forum Muzyki odbyły się warsztaty muzyczne dla uczniów naszej szkoły, na co dzień uczestników zajęć umuzykalniających w ramach projektu „Wszystko gra”. Nasi uczniowie nie tylko mieli okazję zobaczyć od środka i zwiedzić NFM, ale przede wszystkim mieli okazję do świetnej muzycznej zabawy pod kierunkiem Pani Olgi Daroch – autorki zbioru ćwiczeń rytmicznych „STARTer RYTMiczny” przeznaczonego dla uczniów biorących udział w programie #grajmywszkole, realizowanego przez Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne oraz Instytut Muzyki i Tańca. Różnorodne ćwiczenia, ciekawe pomysły i rozwiązania pozwoliły dzieciom jeszcze mocniej przeżywać muzykę, pobudzać i rozwijać wyobraźnię muzyczną, rozwijając jednocześnie sprawność motoryczną, poczucie rytmu oraz kształtować umiejętności współdziałania w grupie.

Informację przygotowała: p. Marta Mrzygłód-Chudyk