Nauka jest ciekawa – Warsztaty chemiczne klas 1c, 2b i 2c

         26 listopada uczniowie klas 1c, 2b i 2c uczestniczyli warsztatach chemicznych zorganizowanych z udziałem fundacji Mali Einsteini. Pani prowadząca opowiedziała dzieciom o niezwykłych właściwościach pewnych substancji, a następnie uczniowie mogli zaobserwować jakie eksperymenty są wykonywane w laboratorium chemicznym. Dowiedzieli się, że do powstania ognia nie jest potrzebna zapalniczka i dzięki jakim właściwościom skóry człowieka, płomień można utrzymać na dłoni. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści i obserwowały eksperymenty, jednak największą radość sprawiło wcielenie się w role Małych Chemików. Każdy uczeń dokonał połączenia składników roślinnych i afrykańskiej skały, tworząc ekologicznego slima!

Joanna Chryplewicz
Sylwia Hebda