Obchody „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF” w SP71 w dniu 20 listopada 2019 r.

20 listopada 2019r. to był wyjątkowy dzień – 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W naszej szkole uwaga wszystkich skierowana była na dzieci i ich prawa, w szkole dominował kolor niebieski.   Wielu klasach odbyły się ciekawe zajęcia: powstawały gazetki tematyczne, scenki dramowe, uczniowie poznawali i uczyli się wierszy np.:“ Każdy swoje prawa ma” oraz piosenki ,,Prawa dziecka”. , rozwiązywali krzyżówki, poznawali “ Konwencję o prawach dziecka”, powstawały prace plastyczne, poznawali postać i dokonania przyjaciela dzieci  – Janusza Korczaka. Temu zagadnieniu zostały również poświęcone zostały lekcje wychowawcze i przedmiotowe np. język polski, wiedza o społeczeństwie, geografia, etyka oraz zajęcia pozalekcyjne prowadzone np. w świetlicy szkolnej. Wszyscy ( i rodzice i nauczyciele)  musimy pamiętać  o tym co  Janusz Korczak mówił: „ nie ma dzieci, są ludzie”, by kształtować właściwe postawy wśród najmłodszych.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”
 J.Korczak