Stypendia dla uczniów i absolwentów w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA”. Wnioski do 11 czerwca 2020 r.

Szanowni Państwo !

Poniżej informacje dotyczące tegorocznych programów stypendialnych.  W razie jakichkolwiek pytań, proszę kontaktować się telefonicznie z Działem Projektów Edukacyjnych, tel. 71 777 78 52.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:  11.06.2020 r. (CZWARTEK) DO GODZ.15:00

TERMIN NIEPRZEKRACZALNY!!!!

Stypendium udzielane jest TYLKO jeden raz w czasie trwania nauki w szkole danego typu na okres 10 miesięcy, tj. od września do czerwca.

Wnioski TYLKO  w formie elektronicznej oraz scany dyplomów, zaświadczeń, itp. (nie zdjęcia) przyjmują:

pani Agnieszka Patławska:

oraz pani Edyta Grzywnowicz – Starmach:

Wnioski można składać w 2 kategoriach (wnioski poniżej):

1. Stypendium Miasta Wrocławia za wybitne osiągnięcia w nauce
  2. Stypendium Miasta Wrocławia dla laureatów w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej

Wrocławskim programem wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA objęci są uczniowie, którzy uzyskali w roku szkolnym 2019/2020 co najmniej pięć ocen celujących na świadectwie oraz posiadają szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych na szczeblu co najmniej wojewódzkim / okręgowym – szkoły ponadpodstawowea powiatowym – szkoły podstawowew roku szkolnym 2019/2020.
Spełnienie wyżej wymienionych kryteriów należy zaświadczyć kopiami dokumentów potwierdzonymi za zgodność z oryginałem
Dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej może złożyć nie więcej niż trzy wnioski o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce.

Stypendia przydzielane w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” mają charakter uznaniowy. Ich liczba jest uzależniona od wysokości środków finansowych zaplanowanych w budżecie Gminy Wrocław na ten cel.

Więcej informacji na ten temat oraz formularze wniosków znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.wroclaw.pl/uczniowski-program-stypendialny-ups

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Edyta Grzywnowicz – Starmach
Agnieszka Patławska