Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Drodzy uczniowie!

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłem wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie internetowej www.sp71.wroc.pl , bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynkach szkolnych i na obiektach należących do placówki.

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:

I Przyprowadzanie dziecka do szkoły

1. Do szkoły uczeń/wychowanek przychodzi  zdrowy, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.
  2. Dzieci i młodzież przychodzą do szkoły w czystych, świeżych ubraniach. Młodsze dzieci przyprowadzane są przez osoby zdrowe. Ubrania z poprzedniego dnia mają być uprane i zdezynfekowane w domu.
  3. Zgodnie z wytycznymi GIS nie można do szkoły wysłać dziecka, u którego w rodzinie jeden z domowników przebywa na kwarantannie.
  4. Rodzic przyprowadzający i odbierający dziecko do/z placówki zachowuje minimalny dystans społeczny 1.5 metra. Zobowiązany jest także do używania maseczki zakrywającą usta i nos.
  5. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  6. W szkole obowiązuje zakaz wchodzenia do budynków i na teren wokół szkoły Rodzicom i osobom trzecim; w wyjątkowych przypadkach osoby takie mogą wejść na teren szkoły po uprzednim uzgodnieniu wizyty z dyrektorem szkoły lub nauczycielem przy zachowaniu dystansu społecznego, z wykorzystaniem środków ochrony osobistej ( maseczki zakrywającą usta i nos), zobowiązane są także zdezynfekować ręce przed wejściem lub używać jednorazowych rękawiczek ochronnych.
  7. Rodzice i osoby trzecie nie przebywają na terenie placówki dłużej niż istnieje potrzeba i cel wizyty.
  8. Rodzice w oddziale przedszkolnym przyprowadzają/odbierają  dziecko używając wejścia od strony boiska sportowego.
  9. W szkole obowiązuje nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos w szatni szkolnej oraz podczas wspólnych przerw na korytarzu szkolnym. Nakaz ten nie obowiązuje dzieci z oddziału przedszkolnego.
  10. Po wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują lub w przypadku przeciwskazań lekarskich myją dłonie.
  11. Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni. Dzieci młodsze wspiera pracownik.
  12. W sytuacji, gdy pracownik odbierający dziecko przyprowadzone do placówki przez rodzica zauważy, że ma ono objawy chorobowe sugerujace chorobę zakaźną, może podjąć decyzję o nieprzyjęciu dziecka do szkoły na zajęcia.
  13. Za stan podgorączkowy uznaje się temperaturę przekraczającą zwykła temperaturę ciała, ale nie wyższą niż 38°C. Za gorączkę uznaje się temperaturę ciała 38°C oraz wyższą.
  14. Dziecko do szkoły nie przynosi żadnych zabawek i innych zbędnych przedmiotów.
  15. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.

II Odbieranie dziecka ze szkoły. Powrót ucznia do domu ze szkoły.

1. Rodzic odbierający dziecko ze szkoły powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta.
  2. Rodzic zgłasza odbiór dziecka portierowi szkoły i oczekuje na przyprowadzenie go przez pracownika placówki na zewnątrz szkoły lub do wyznaczonego miejsca, zachowując dystans społeczny i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.
  3. Dzieci przebywające na placu zabaw lub na boisku szkolnym, przyprowadza do oczekujących rodziców upoważniony pracownik szkoły.
  4. Niezbędne informacje dotyczące dziecka może przekazać rodzicowi upoważniony pracownik placówki.
  5. Uczeń klasy I – VIII, który nie korzysta ze świetlicy, po zakończonych zajęciach, udaje się do szatni i do wyjścia głównego w celu opuszczenia szkoły.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.