Od 10 października 2020 r. obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj

Na podstawie zaleceń dla dyrektorów szkół w strefie żółtej / czerwonej z dniem 12 października 2020 roku wprowadzam na terenie Szkoły Podstawowej nr 71 we Wrocławiu  dodatkowe zasady postepowania w związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem:

1. Obowiązują wszystkie obostrzenia wprowadzone od dnia 1 września 2020r;
    Dodatkowo:
  2. W częściach wspólnych ( korytarze, szatnie, pokój nauczycielski, sekretariaty…) obowiązuje wszystkich  ( uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, osoby trzecie) zakrywanie ust oraz nosa;

Ważne!  Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.
  3. Należy mierzyć termometrem bezdotykowym temperaturę ciała pracownikom przy wejściu do szkoły, a w przypadku gdy jest ona równa albo przekracza 38°C pracownik nie podejmuje pracy i powinien skorzystać z teleporady medycznej.
  4. Pomiar temperatury dotyczy także wszystkich osób dorosłych wchodzących na teren szkoły za zgoda i wiedzą Dyrektora Szkoły; w przypadku gdy temperatura jest równa albo przekracza 38°C osoba taka nie jest wpuszczana do budynku szkoły.
  5. W przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego – nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  6. Wprowadzam całkowity zakaz wycieczek szkolnych.
  7. Zwracam się z prośbą do Rodziców, których dzieci uczęszczają do świetlicy szkolnej:
    1.) proszę rozważyć , czy możecie Państwo czasowo  zapewnić swoim dzieciom opiekę w domu w czasie zajęć świetlicowych i w ten sposób ograniczyć liczbę dzieci przebywających w grupach świetlicowych, zostawiając miejsce  tylko dla dzieci, które takiej opieki naprawdę nie mają,
    2)proszę o jak najwcześniejsze, w miarę posiadanych możliwości, odbieranie dzieci ze świetlicy szkolnej w celu ograniczenia kontaktu pomiędzy nimi.

Leszek Wesołowski  dyrektor SP71