INTEGRO – internetowy katalog Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych

Informuję, że uruchomiona została możliwość korzystania przez uczniów i pracowników szkoły z INTEGRO – internetowego katalogu Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych. Jest on dostępny bezpośrednio ze strony internetowej szkoły.

Katalog INTEGRO umożliwia czytelnikom:

• sprawdzenie dostępności poszukiwanych książek w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 71,
  • śledzenie na bieżąco nowości biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 71,
  • sprawdzenie stanu swojego konta czytelniczego (liczba wypożyczonych książek oraz termin ich zwrotu),
  • samodzielne jednokrotne przedłużenie terminu zwrotu wypożyczonych książek,
  • korzystanie z e-CZYTELNI, czyli z książek w zasobach internetowych udostępnianych w INTEGRO przez Wolne Lektury oraz Ibuk Libra (książki oraz audiobooki on-line lub w plikach w różnych formatach do pobrania na własne nośniki),
  • sprawdzenie dostępności poszukiwanych książek w innych bibliotekach szkolnych miasta Wrocławia.

Korzystanie z katalogu online INTEGRO we wszystkich jego funkcjonalnościach jest możliwe tylko dla czytelnika posiadającego konto. Tymczasowe hasło niezbędne do założenia konta generuje nauczyciel bibliotekarz w systemie bibliotecznym Prolib M21. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły otrzymają je na pocztę szkolną. Instrukcja zakładania konta i korzystania z katalogu INTEGRO oraz instrukcja korzystania z e-CZYTENI dostępna jest na stronie internetowej szkoły. W razie problemów można zwrócić się o pomoc do Centrum Informacyjnego – osobiście lub przez szkolną pocztę.

Adres katalogu INTEGRO: https://prolib.edu.wroclaw.pl

Zachęcam do korzystania ze wszystkich funkcjonalności katalogu.

Wanda Jełowicka