Zmiany organizacji pracy szkoły od 9.11.20

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie !

Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla klas IV-VIII. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone jest zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Oddział przedszkolny  funkcjonuje bez zmian. Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas I-VIII do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym z wyjątkiem wychowanków oddziału przedszkolnego.

W wyjątkowych, indywidualnych przypadkach, po uprzednim przesłaniu informacji przez rodziców do wychowawcy, z zastrzeżeniem, iż będą to grupy mieszane dzieci z różnych klas, maksymalnie do 25 dzieci w grupie,  a zajęcia będą prowadzone przez różnych nauczycieli, co podyktowane jest stale pogarszającą się sytuacją kadrową w Szkole ze względu na wciąż rosnącą liczbę zachorowań:

1. dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, zostanie zorganizowane nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole,
  2. będzie funkcjonowała świetlica dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Ponadto uprzedzam Państwa, że ze względu na wspomnianą wyżej wciąż pogarszającą się sytuację zdrowotną wśród kadry pedagogicznej oraz personelu szkoły istnieje realna groźba zastosowania przepisu prawa oświatowego związanego z możliwością całkowitego zawieszenia zajęć w szkole – §18, ust.2, pkt.2 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604). Co w praktyce oznacza, że Dyrektor Szkoły nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa powierzonych jego opiece dzieci, ze względu na brak gotowych do podjęcia pracy pracowników szkoły.

Leszek Wesołowski

dyrektor SP71