Zajęcia ekologiczne w świetlicy

Temat ekologii często gości na zajęciach świetlicowych. Tym razem uczniowie klas II wzięli udział w cyklu zajęć dotyczących źródeł energii. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat „Skąd płynie prąd?”, poznania pojęcia energii cieplnej i elektrycznej. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat źródeł energii, zarówno nieodnawialnych, które kiedyś się wyczerpią, jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny, jak i odnawialnych, których zasoby są nieograniczone, jak wiatr, światło słoneczne, woda, biomasa i energia z wnętrza Ziemi. Dzieci obejrzały film edukacyjny o nowoczesnych elektrowniach wykorzystujących energię z naturalnych źródeł, nie powodujących zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów prac plastycznych na konkurs „ENERGIA Z NATURY” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Projekt Doradztwa Energetycznego.

Przygotowała: Renata Ziemiańska