Czytelnicy z pierwszej klasy

W czwartek, 28 stycznia klasa I „a” miała możliwość wzięcia udziału w zajęciach z elementami biblioterapii, prowadzonymi przez panią Małgorzatę Jaszczołt – nauczycielkę biblioteki. Zajęcia poprowadzone zostały na podstawie książki pt. „Co robisz z pomysłem?”. Dzieci z uwagą śledziły losy tytułowego pomysłu oraz dowiedziały się o konieczności jego realizacji.  Mieliśmy nie tylko okazję brać udział w tak świetnych zajęciach, ale również mogliśmy podziwiać autorską, wykonaną własnoręcznie książkę pana Wacława Sztajnera – nauczyciela z naszej szkoły.  Był to idealny wstęp do naszego cyklicznego projektu ” Opowiedz o sobie”.  Co każdy czwartek klasa I „a” poznaje nowe przygody Wilka z serii książek „Przygody Wilka” Orianne Lallemand. Na podstawie opowiadań uczniowie poszukują podobnych przeżyć, uczuć, zachowań czy sytuacji w swoim życiu. Dzięki czemu lepiej poznają samych siebie, swoje słabe i mocne strony. Potrafią dostrzec różnice i podobieństwa między sobą i je zaakceptować.  Na zakończenie, przeczytaliśmy jedną z części pt. „O Wilku, który chciał zostać gwiazdą Rocka.”. Dzieci ochoczo zabrał się do realizacji pierwszego rozdziału swojej książki – ” Co potrafię? Jakie mam marzenia?”.

Informację przygotowała: Magdalena Filipiak