Tysiące darmowych ebooków i audiobooków dostępnych w e-CZYTELNI!

W ramach projektu Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych e-CZYTELNIA przedłużony został do 2 stycznia 2023 roku dostęp do największego polskiego serwisu ebooków i audiobooków – LEGIMI. Serwis LEGIMI to wygodny dostęp do 70 000 tytułów bajek, powieści, lektur szkolnych, literatury faktu, reportaży, biografii i wielu innych, dostępnych również w formie audiobooków. Z ebooków i audiobooków LEGIMI można korzystać poprzez darmową aplikację zainstalowaną na komputerze, smartfonie, tablecie czy czytniku.

Czytelnicy, którym dostęp do LEGIMI już wygasł, mogą pobrać nowe kody dostępowe z indywidualnych kont czytelników w katalogu INTEGRO. Pozostali czytelnicy otrzymają na swoje konto w INTEGRO nowy kod dostępu po wygaśnięciu aktualnego aktywnego kodu.

Obecnie e-CZYTELNIA poprzez katalog INTEGRO daje dostęp do:

• ponad 70 000 tytułów z serwisu Legimi,
  • prawie 6000 tytułów z serwisu Wolne Lektury,
  • całej bazy Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Z e-CZYTELNI mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły. Warunkiem jest posiadanie indywidualnego konta w katalogu INTEGRO. Tymczasowe hasła niezbędne do założenia indywidualnego konta w INTEGRO zostały wygenerowane dla uczniów klas 6-8 w październiku 2020 roku, dla nauczycieli – w listopadzie 2020 roku, dla pracowników obsługi – w kwietniu 2021 roku. Przez system biblioteczny Prolib hasła zostały wysłane wszystkim czytelnikom na szkolną pocztę.

Uczniowie klas 5 założą indywidualne konta w katalogu INTEGRO na styczniowych lekcjach informatyki.

Instrukcje zakładania konta w INTEGRO, korzystania z INTEGRO, korzystania z e-CZYTELNI, korzystania z serwisu LEGIMI znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce INTEGRO (na niebieskim głównym pasku).

Rodziców uczniów klas 1-4, którzy również chcą korzystać z e-CZYTELNI, proszę o informację o tym drogą mailową. Po otrzymaniu takiej informacji prześlę tymczasowe hasło do założenia konta w INTEGRO oraz dedykowaną uczniom klas 1-4 instrukcję zakładania konta.

Jeżeli ktoś z Państwa miałby problem z dostępem do hasła tymczasowego, z założeniem konta w INTEGRO lub z korzystaniem z e-CZYTELNI, proszę o kontakt mailowy (przez pocztę dziennika Vulcan albo pocztą szkolną) lub telefoniczny (71 79 868 60 w. 130).

Wanda Jełowicka