XII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Literacki SMS – poezja i proza na 160 znaków”

Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu zapraszają do udziału w konkursie „Literacki SMS – poezja i proza na 160 znaków” pod hasłem „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas 7 i 8.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu literackiego SMS-a, składającego się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Jego treść powinna dotyczyć szeroko pojętej egzystencji, np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości, wszystkiego, co wiąże się z hasłem: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”.

Jeden uczestnik może zgłosić tylko jeden literacki SMS.

Ocenie jury podlegać będzie trafność i uniwersalna wymowa tekstu oraz oryginalność formalna (dowcip, gra słów, aluzja, poetyckie ujęcie itp.). Samodzielność prac weryfikowana będzie w dostępnych publikacjach oraz poprzez wyszukiwarki internetowe. Prace niesamodzielne zostaną zdyskwalifikowane.

Termin nadsyłania prac upływa 4 marca. Uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przesłanie swoich prac na adres do 27 lutego, żeby został jeszcze czas na ostateczną redakcję tekstu.

Szczegóły konkursu zamieszczone są na stronie: https://literacki-sms.blogspot.com/2022

Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w konkursie.

Wanda Jełowicka