plakat

XXXII Ogólnopolski Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej

Polski Komitet Olimpijski zaprasza do udziału w XXXII Ogólnopolskim Konkursie im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas 4-8.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania o tematyce sportowej. Powinno ono dotyczyć przynajmniej jednej z poniższych kwestii:

a) własnego doświadczenia sportowego,

b) losów znanych sportowców,

c) zasady fair play i szacunku dla innych,

d) radości z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą,

e) równowagi między ciałem a umysłem,

f) tradycji sportowych w rodzinie oraz w środowisku rówieśniczym.

Opowiadanie nie może przekroczyć 6 stron A4 – czcionka Times New Roman 12 pkt., odstęp między wierszami tekstu 1,5.

Każda szkoła może zgłosić do konkursu 3 prace uczniów z klas 4-6 oraz 3 prace uczniów z klas 7-8.

Komisja Konkursowa dokona oceny zgłoszonych opowiadań biorąc pod uwagę adekwatność treści do celów Konkursu, oryginalność przekazu, poprawność językową.

Termin nadsyłania prac upływa 13 kwietnia. Uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przesłanie swoich prac na adres do 15 marca, żeby został jeszcze czas na ostateczną redakcję tekstu.

Szczegóły konkursu zamieszczone są na stronie: https://olimpijski.pl/xxxii-ogolnopolski-konkurs-na-opowiadanie-olimpijskie-im-jana-parandowskiego/

Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w konkursie.

Wanda Jełowicka