8 czerwca w Hali SP84 został zorganizowany Finał Wrocławskiej Ligii Koszykówki Basketmania. Impreza była zwieńczeniem sezonu koszykarskiego 2021 /2022, w której to wzięły udział 23 wrocławskie szkoły. Nasza szkolna drużyna koszykarzy w składzie: Butkiewicz P. 8b, Czajkowski W. 8b, Krzemiński
K. 8c, Kiec F. 8d, Przyłęcki W. 8d, Kowal A. 8d, Czajkowski W. 6b, Dąbrowski M. 6a, Kupiec J. 6a, Widawski Maks 5c, Kuczewski S. 5a i Romanowski O. 5c w całym sezonie dzielnie walczyli na parkietach Hali WKK, by zajęć 2 pozycję w grupie B turnieju i móc wziąć udział w rozgrywkach finałowych. Chłopcy godnie reprezentowali szkołę i wykazali się niesamowitą walecznością w dzisiejszych zawodach w ramach  Wrocławskiej Ligii Basketmanii. Po niesamowicie trudnych meczach z drużynami SP91, SP108 i SP81, których zawodnicy grają we wrocławskich klubach koszykarskich, wywalczyli 3 miejsce, zdobywając medal brązowy zawodów. Imponowali dziś grą zespołową, świetną współpracą i „czytaniem” gry oraz umiejętnościami na wysokim poziomie (choć czasem wzrostem sporo odstawali od przeciwników), podtrzymali w ten sposób naszą kilkuletnią tradycję, że SP71 zajmuje miejsce na pudle 🙂 MVP w naszym zespole w dzisiejszym turnieju został Kiec Franek, który zaprezentował się wspaniałą gra oraz doskonałą celnością. Na wyróżnienie również zasługuje Piotr Butkiewicz, lider zespołu i fundament tej drużyny, bez niego ten sukces by nie miał szans zaistnieć. Jestem naprawdę z nich mega dumna i cała SP71 też powinna, bo dali z siebie nie 100, a 1000%!

Informację przygotowała p. Paulina Puchalska