Zaproszenie na Wystawę „Ekoeksperymentarium”

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe na doświadczalną wystawę o ekologii pt.  EkoEksperymentarium w terminie od 23 września do 6 listopada 2022 r.

Wystawa poświęcona jest codziennym działaniom proekologicznym, takim jak oszczędzanie wody i energii, segregowanie odpadów, zmniejszenie konsumpcji
czy marnowania jedzenia. Wpisuje się w podstawę programową i stanowi część szerszego projektu EkoEksperymentarium.pl, na który składają się bezpłatne edukacyjne gry online www.ekoeksperymentarium.pl. Zachęcam do odwiedzenia wystawy i sprawdzenia wiedzy w praktyce.

Przez cały okres trwania wystawy specjalnie przeszkoleni animatorzy będą oprowadzać zapisane grupy szkolne i przedszkolne w godzinach od 9-15. Zapraszam do zapisania grup poprzez : https://outlook.office365.com/owa/calendar/EkoEksperymentariumzapisy@bwa.wroc.pl/bookings/.

Projekt zorganizowany jest wspólnie przez Miasto Wrocław, BWA Wrocław i kolektyw Mamy Projekt. Patronat nad działaniami objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska
a partnerami wystawy są firmy Velux i Interzero.

Wystawa mieści się w sali naprzeciwko recepcji Galerii BWA Wrocław. Należy udać się na I piętro dworca PKP Wrocław Główny, na które prowadzą ruchome schody lub winda na klatce schodowej. Ogólnodostępny parking znajduje się na poziomie dworca -1, wjazd od ul. Piłsudskiego.

Telefon do recepcji galerii BWA Wrocław Główny: +48 883 369 039.