dzieci

28 września, czyli Dzień Jabłka w 1a

To właśnie w tym dniu dzieci z 1a obchodziły dzień jabłka. Była to dobra okazja, aby porozmawiać na temat zdrowego żywienia i piramidy żywieniowej, która każdy powinien znać. Dzieci mogły spróbować soku jabłkowego, a także skosztować tych pysznych owoców, jakimi są jabłka. Mogły zabawić się również w naukowców i zapisać swoje obserwacje badawcze na temat swoich jabłek w karcie obserwacji. Ciekawą atrakcją okazał się również wulkan w jabłku, który dał dobry początek do rozbudzenia ciekawości naukowej. Na koniec dzieci zrobiły piękne prace plastyczną pod tytułem  „witrażowe jabłka”, które zawisły w naszej klasie jako jesienna dekoracja. Cały dzień minął nam bardzo pysznie, ciekawie i radośnie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Informację przygotowała p. Urszula Taborek