Dzień życzliwości w Naszej Szkole

Dnia 21.11.2022r. celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.  

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (bo tak brzmi pełna nazwa tego święta)  obchodzony w Polsce był już po raz siedemnasty.  

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. 

 Przetestujcie – działa! 

Informację przygotowali opiekunowie SU: p. Marta Janeczko, p. Wioletta Pechta