Lekcja żywej historii w klasie 1a i 3a – 22 listopada 2022

22 listopada pani Halina Wasilewska – Sybiraczka – ponownie odwiedziła naszą szkołę, by tym razem spotkać się z uczniami z klasy 1a i 3a. Towarzyszący pani Halinie Marek Kosendiak pięknie i sprawnie przeprowadził dzieci przez zakamarki naszej trudnej historii, jaką były wywózki na Sybir. Pani Halina bardzo ciekawie i z wielką pogodą ducha opowiedziała, jak wyglądało życie dzieci na zesłaniu, co jedli, w co się ubrali, czym się bawili. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem i zadawali mnóstwo pytań. Byli bardzo poruszeni, gdy dowiedzieli się, że pani Halina miała zaledwie 10 lat, kiedy została pozbawiona domu i Ojczyzny. Całe spotkanie odbyło się w klimacie zadumy i wielkiego szacunku, ale także życzliwości i radości ze spotkania z tak zacną osobą.

Urszula Taborek
Wanda Jełowicka