Żywa lekcja historii

Lekcja historii w klasie 1a i 3a

22 listopada w klasie 1a i 3a odbyły się zajęcia, na które została zaproszona Pani Halina Wasilewska wraz z Panem Markiem Kosendiakiem, który pięknie i sprawnie przeprowadził dzieci przez podróż w zakamarki trudnej historii jaką były wywózki na Sybir. Pani Halina bardzo ciekawie i z wielką pogodą ducha opowiedziała jak wyglądało jej życie po wywiezieniu jej wraz z rodziną na Sybir; co wtedy jedli, w co byli ubrani, czym się bawili. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i miały mnóstwo pytań. Dzieci były bardzo poruszone, gdy dowiedziały się, że Pani Halina miała zaledwie 10 lat, kiedy została pozbawiona domu i Ojczyzny. Całe spotkanie odbyło się w klimacie zadumy i wielkiego szacunku, ale także wielkiej życzliwości i radości, ze spotkania z tak zacną osobą. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej foto relacji.
Przygotowała Pani Urszula Taborek