Biotechnologia

Lekcja biotechnologii w 1a

Dzisiaj w klasie 1a odbyła się lekcja biotechnologii, którą poprowadziła Pani Monika Świtoń mama jednej z uczennic. Pani Monika opowiedziała dzieciom o swojej pracy w laboratorium i sprzęcie którego używa. Dzieci mogły, takżę same zabawić się w laborantów używając pipet i probówek. Dzieci mieszały kolory i oglądały przepływające kolorowe bąble przez olej, był również wybuch wulkanu. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom zabawa z suchym lodem który wypełniał ich stoliki, a potem zamienił się w mnóstwo piany. Na koniec Pani Monika zrobiła z dziećmi doświadczenie brudnych i czystych rąk, które polegało na posianiu bakterii w specjalnych pojemnikach. Dzieci mogły zobaczyć, że nauka to nie tylko wysiłek intelektualny, ale także dobra zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.

Przygotowała Pani Urszula Taborek.