Nowe techniki w 1a

Klasa 1a od kilku miesięcy poznaje nowe techniki plastyczne w tym miesiącu poznaliśmy Mondrian oraz  Malando. Mondrian polegała na używaniu wyłącznie pionowych i poziomych linii dzielących płaszczyznę na kwadraty i prostokąty oraz trzech barw podstawowych – czerwieni, niebieskości i żółci, a także trzech „nie-barw” – czerni, bieli i szarości. Jest to miła i przyjemna technika, która nie zajmuje dużo czasu z czego dzieci były zadowolone, a jednocześnie jest dość efektywna. Malando to ręcznie rysowane postacie, składające się z linii ułożonych obok siebie. Drobne motywy budzą się do życia po dodaniu do nich kolorów. Z każdego motywu Malandoo można stworzyć własne dzieło sztuki. Dzieci musza wybrać swoje ulubione kolory i tak pokolorować położone obok siebie pola, by każde z nich się wyróżniało. W rezultacie tworzą się fantastyczne kombinacje kolorów i niesamowite wrażenia, które zadziwiają nie tylko samych małych artystów. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

Przygotowała Pani Urszula Taborek.