logo

Ogólnopolski konkurs literacki dla dzieci i młodzieży „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”

Fundacja Olgi Tokarczuk oraz Wrocławski Dom Literatury zaprasza uczniów z klas 4-8 do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest pomaganie, a teksty literackie powinny podejmować temat troski o drugiego człowieka, o wszystkie istoty żyjące, o otaczający nas świat. Inspirację stanowić może cytat z książki Olgi Tokarczuk „Czuły narrator”: „Cokolwiek dzieje się tobie, dzieje się mnie”.

Tekst literacki w dowolnej formie – bajka, opowiadanie, fragment powieści, esej, reportaż – nie może przekroczyć 6000 znaków ze spacjami.

Nadesłane prace będą ocenianie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz klasy 6-8.

Termin nadsyłania prac upływa 4 maja 2023. Uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przesłanie swoich prac na adres:

do 20 kwietnia, żeby został jeszcze czas na ostateczną redakcję tekstu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 czerwca 2023 roku. Nagrodami w obu kategoriach wiekowych będą:
– I miejsce – czytnik e-booków oraz książka Olgi Tokarczuk z dedykacją noblistki
– II i III miejsca – książka Olgi Tokarczuk z dedykacją noblistki
– wyróżnienia – nagrody książkowe

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://literatura.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2023/02/Jak-zdobyc-Nagrode-Nobla_regulamin_szkola-podstawowa.pdf

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

Wanda Jełowicka