Autoprezentacja/ prezentacja  na każdą okazję…

Na zajęciach doradztwa zawodowego w kl.7a i 7b uczniowie indywidualnie i grupowo angażowali się w przedstawianie atutów kolegów i koleżanek, autoprezentację czy odgrywanie scenek, pokazujących różne zachowania ludzkie w sytuacjach prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Aby wzmocnić charakter zajęć,  prezentacjom uczniowskim towarzyszył Pan Wacław Sztajer, który zaaranżował studio filmowe, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

Po zajęciach uczniowie wiedzą, że należy dopasowywać ubiór do sytuacji formalnych i nieformalnych, trenować swoje nawyki i zachowania, pracować nad sobą, mówić o swoich mocnych stronach. Wiedzą też, że sztuka autoprezentacji i prezentacji nie jest łatwa do opanowania…a przecież  towarzyszyć im będzie przez całe życie m.in. w  czasie rozmów kwalifikacyjnych, w trakcie wykonywania różnych prac np. w handlu czy w pracy naukowej. Umiejętność poprawnej autoprezentacji wykorzystywać też będą w życiu towarzyskim, aby zyskać zainteresowanie i uznanie 😊.

Do nagranego materiału, wrócimy na zajęciach doradztwa w klasie 8, posłuży on jako materiał szkoleniowy, przy dalszych ćwiczeniach z autoprezentacji.

Beata Sienkiewicz