Wrocław w legendach- projekt uczniów klas czwartych

W ubiegłym tygodniu w klasie 4a i 4c uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie prace projektowe pt. „Wrocław w legendach”.

W ostatnim czasie na lekcjach polskiego uczniowie poznali wiele legend, np. o Smoku Wawelskim, Dworze Artusa, Piaście Kołodzieju. Jednak ważne jest to, by znać również historię swego regionu. Dlatego uczniowie wykonali bardzo interesujące plakaty legend związanych z naszym miastem. Zawierały nie tylko treść legendy, ale także bardzo ładne rysunki oraz odwołania do współczesnej topografii i zabytków miasta.

Uczniowie mogli zapoznać się m.in. z historią o Kluskowej Bramie, Mostku Czarownic, Smoczym Lesie czy Białej Damie. Lekcje okazały się być bardzo interesujące dla uczniów.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz wystawy prac znajdującej się przy sali 37 w bud. A.

Informację przygotowała- Katarzyna Sztur