plakat

Projekt Moving Schools Challenger

Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie 13 szkół, które będą reprezentować w tym projekcie Polskę.

Czy wiecie, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca dzieciom w wieku szkolnym 60 minut ruchu dziennie, codziennie? To niezbędne minimum warunkuje ich prawidłowy rozwój psychofizyczny. Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w rekrutacji do nowego, międzynarodowego projektu pn. Moving Schools Challenger (MSC) i udało się, jesteśmy w grze!

Celem inicjatywy jest promowanie codziennej aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W tym roku szkolnym w MSC weźmie udział ponad 60 000 dzieci ze 110 szkół w Danii, Luksemburgu, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Bułgarii i Polsce.

Więcej szczegółów wkrótce.

Koordynator Katarzyna Nawacka

#MovingSchoolsChallenger
#MovingSchoolsChallengerPoland @v4sport.Fundacja