Występ naszych uczniów w programie artystycznym „Pamięci Zesłańców”

11 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 71 im. Zesłańców Sybiru wraz z chórem dziecięcym z Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco  brali udział w programie słowno-muzycznym pt. „Pamięci Zesłańców, towarzyszącemu uroczystości patriotyczno – religijnej przy Sanktuarium Golgoty Wschodu przy ul. Wittiga 10 we Wrocławiu. Pomysłodawcą i reżyserem tego artystycznego wydarzenia był Marek Kosendiak, wiceprezes Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru. Mali śpiewacy zaprezentowali przepiękne wykonanie pieśni „Sybiriada” oraz „Hymnu Sybiraków”. Nasi chłopcy z klas 8b i 8c: Karol Jeleniewski-Korzela, Hubert Magryta, Artur Lewandowski, Antoine Trillo-Pan przedstawili fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza. Wyjątkowo wzruszające wrażenia pozostawił występ naszych uczennic. Nina Kuropka z klasy 5a wyrecytowała wiersz Bogusława Redzisza pt. „Tęsknota” , następnie  Milena Supryką z klasy 6c przedstawiła swoją interpretację utworu pt. „Nie zapomnimy wyjątkowo o Was” Wiktora Gomulickiego.

Informację przygotowała p. Paulina Kużaj-Markiewicz