Międzynarodowy Dzień Kropki w II a

Dzień Kropki obchodzony jest od 15 września 2009 roku. Historia tego święta wiąże się z książką Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Klasowe obchody tego święta rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o małej Vashti. Uczniowie 2A postanowili tak, jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia świetlica zamieniły się w pracownie rozwijającą twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas tworzenia ishihary (tablicy wykorzystywanej do badania daltonizmu, a której obrazy składają się z kropek) oraz układania pięknych obrazów z nakrętek. Odbył się także turniej gry „kółko i krzyżyk” na okrągłych planszach z wykorzystaniem korków od butelek. Ogromną popularnością cieszyła się budka, w której można było stworzyć swoją „strasznie „fajną kropkę, co dało wiele radości. Dzieci pokolorowały także swoją oryginalną kropkę oraz uwolniły swoją kreatywność w tworzeniu zdjęć domalowując do nich tło. Był to czas radości, kreatywności i dobrej zabawy. Jedyne co nas ogranicza w tworzeniu to nasza wyobraźnia. 

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć. 

Przygotowała Pani Urszula Taborek.