DZIEŃ SYBIRAKA WE WROCŁAWIU

Wrocławskie obchody Dnia Sybiraka i Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej rozpoczęły się 17 września Mszą św. w kościele pw. św. Bonifacego. Po Eucharystii odbył się uroczysty apel pod pomnikiem Zesłańcom Sybiru. Pan Ryszard Janosz, przewodniczący wrocławskiego oddziału Związku Sybiraków, przypomniał dzieje tej organizacji, która powstała w 1928 roku.

Uroczystość pod Pomnikiem Zesłańcom Sybiru została zorganizowana przez wrocławski oddział Związku Sybiraków oraz dowódcę garnizonu Wrocław. Obecni byli m.in. wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, wicemarszałek województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, Małgorzata Puczyłowska – przedstawicielka szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych ministra Józefa Kasprzyka, dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk, przedstawiciele Urzędu Miejskiego Wrocławia, Centrum Historii Zajezdnia, licznych organizacji i szkół a wśród nich Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 71 im. Zesłańców Sybiru.

Przygotowała: Małgorzata Karpińska