Niezapominajki dla Matek Sybiraczek

15 września społeczność szkolna wzięła udział w niezapominajkowym happeningu, który zorganizowany został jako wsparcie dla inicjatywy wrocławskiego oddziału Związku Sybiraków, by skwerowi przy szkole – u zbiegu ulic Podwale i Kołłątaja – nadać nazwę „Skwer Matki Sybiraczki”. Tą inicjatywą Związek Sybiraków chce upamiętnić matki, które w dramatycznych okolicznościach zesłania zabiegały o ocalenie życia najbliższych.

Podczas happeningu uczniowie umieścili na specjalnej tablicy zdjęcia Matek Sybiraczek, a na zielonym terenie przy szkole rozwiesili niezapominajki – znak pamięci o bohaterskich kobietach. Wspomnienie o Matkach Sybiraczkach wygłosił prezes wrocławskiego oddziału Związku Sybiraków – Ryszard Janosz.

Joanna Łaźniowska
Wanda Jełowicka