Projekt „Ruszamy po zdrowie”!

Nasza Szkoła dołączyła do projektu „Ruszamy po zdrowie”. Autobus mobilny będzie na terenie szkoły prawdopodobnie 29 listopada. Zgody na udział w badaniu uczniów zostaną dostarczone w ciągu tygodnia.  Aby wziąć udział w konkursie wystarczy, że uczeń zamieści na Instagramie rolkę pokazującą idealne spędzenie dnia, uwzględniając zachowania prozdrowotne, oznaczając profil szpitala (szpital_koszarowa) i oznaczenia pracy konkursowej hashtagiem: #ruszamypozdrowie. Zwycięzcy będą mogli zabrać całą klasę do skate parku na wspólny trening ze sportowcem Bartoszem Oskrobą. Konkurs rozpoczyna się dnia 9.10.2023 r., a kończy się dnia 30.11.2023 r. godz. 23:59:59

,, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego jest realizatorem kampanii  „Ruszamy po zdrowie”, która możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Samorządu Województwa Dolnośląskiego.  Kampania dotyka problemu nadwagi i otyłości u dzieci oraz młodzieży. Razem z wyjątkowym ambasadorem – sportowcem, Wicemistrzem Świata w jeździe na hulajnodze, Bartoszem Oskrobą – chcemy dotrzeć nie tylko do najmłodszych, ale także ich rodziców.

Film dotyczący kampanii: https://youtu.be/5BMSVQ1LrDA?si=eRmnT4XFvNaV4awr

Planowane działania w czasie wizyty w szkole:

  • edukacja w zakresie zdrowych nawyków – stoiska informacyjno-edukacyjne,
  • stoisko stowarzyszenia IFMSA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny), pokazujące zagrożenia wynikające z błędów żywieniowych i braku aktywności fizycznej (warsztaty z rekwizytami),
  • wizyta Mobilnego Centrum Zdrowia w szkole – pomiary antropometryczne (ważenie, podstawowe pomiary)
  • informacja dotycząca Sanatorium Dziecięcego Jagusia w Kudowie-Zdroju.”

Informację przygotowała p. Jolanta Nawarecka

Załączniki: