W imieniu Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim Paniom.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w bud. B, na II p. powstała “Galeria Wielkich Kobiet”. Przedstawiciele klas 5-8, którzy zgłosili się do projektu wykonali plakaty przedstawiające wybrane sylwetki słynnych pań. Uczniowie przy wyborze bohaterek swoich prac kierowali się ich zasługami dla nauki, kultury, sportu, polityki. Wśród wyróżnionych przez młodzież znalazły się: Kleopatra, Izabela Kastylijska, Coco Chanel, Olga Tokarczuk, Wanda Rutkiewicz, Pola Negri, Emilia Plater, Maryla Rodowicz, Tina Turner, Elżbieta Dzikowska, Księżna Diana, Florence Nightingale, Wisława Szymborska, Joanna Jędrzejczyk, Maria Skłodowska Cure, Whitney Huston, Martyna Wojciechowska, Madonna, Raymonde de la Roche, Sam Kerr, Iga Świątek.

Informację przygotowały: Izabela Babska, Joanna Chryplewicz, Paulina Kużaj-Markiewicz