uczniowie

Tydzień savoir-vivre

W dniach 12 – 19 marca 2024 r. w ramach zajęć świetlicowych kl. I – III uczestniczyły w Tygodniu Savoir – Vivre. Uczniowie w każdym dniu realizowali inne działania dotyczące obowiązującej etykiety podczas powitania i przedstawiania gości, nakrywania do stołu i postawy przy jedzeniu oraz zachowania w miejscach publicznych i środkach komunikacji. Poprzez wspólną naukę, zabawę i praktyczne działanie poznali moc ,,czarodziejskich słów”, tworzyli hasła i powiedzenia, a także klasowe ,,Kodeksy Kulturalnego Ucznia”. Sale lekcyjne i korytarze ozdobiły gazetki i plakaty przypominające wszystkim o codziennej uprzejmości i zasadach dobrego wychowania.

Podsumowaniem tygodnia było przeprowadzenie konkursu ,,Dobre maniery w szkolnej jadalni”.

Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce klasa II b
2 miejsce klasa I a
3 miejsce (ex aequo) klasa I b i klasa II a

Serdecznie gratulujemy!

Miniony tydzień z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości u dzieci wagi kultury osobistej w życiu każdego człowieka.

Pamiętajmy:
,,Dobre maniery nigdy nie wychodzą z mody”.
                                                               Adriana Trigiani

Opracowała: Dorota Kościukiewicz