Zakończenie projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w klasie 3b

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe oraz online dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Do każdego filmu, współpracujący specjaliści przygotowali materiały dydaktyczne do wykorzystania w szkole w ramach lekcji wychowawczych.

W tym roku szkolnym do projektu przystąpili uczniowie klasy 3b. Przez kilka miesięcy uczestniczyli w seansach takich filmów jak: ,,Haldvan- prawie wiking”, ,,Pati i klątwa Posejdona”, ,,Gwiazda Klary Muu”, ,,Jak ocalić smoka”, ,,Operacja człowiek w czerni”, ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona”. Filmowi bohaterowie rozwiązywali zagadki i tajemnice, poruszali zagadnienia przyjaźni, współpracy, akceptacji, a zaproponowana fabuła rozwijała wyobraźnię uczestników projektu.

Przygotowała: Aneta Cymińska