Informacje dla rodziców uczestników II turnusu półkolonii letnich

Organizator zapewnia opiekę w godzinach 7.00 – 17.00.

Ze względu na organizację zajęć, prosimy aby uczestnicy przychodzili najpóźniej o godzinie 8.00 i byli odbierani najwcześniej ok. godz. 15.00. Wszelkie zmiany proszę zgłaszać opiekunowi grupy. Po godzinie 15.00 (w przypadku małej liczby uczestników) grupy mogą być łączone. Rodzic jest zobowiązany odebrać dziecko do godziny 17.00.

Każdy uczestnik półkolonii zgłasza się zaraz po przyjściu do opiekuna oraz wypisuje się u opiekuna gdy jest odbierany przez rodzica lub wychodzi samodzielnie (w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodzica). Ze względu na bezpieczeństwo czas pobytu dziecka jest rejestrowany.

 Rano, od godziny 7.00, dzieci zbierają się w sali 14, ok godz. 7.30 są zabierani do przydzielonych sal przez swoich opiekunów.

Proszę nie przyprowadzać dzieci przed godziną 7.00. Szkoła nie zapewnia im wtedy opieki.

Wychowawcy grup nie będą przyjmowali dzieci po opuszczeniu budynku szkoły. Prosimy o współpracę w tej kwestii. Bezpieczeństwo dzieci (całej grupy) jest naszym priorytetem.

Przy wejściu do szkoły znajduje się tablica informacyjna, na której będą umieszczone wszelkie informacje dotyczące półkolonii, w tym podział na grupy z numerami sal. Szczegółowe plany dnia poszczególnych grup mogą się różnić. Plan ogólny jest bardzo podobny. Prosimy o zapoznanie się z planem na każdy dzień.

Na stronie szkoły, www.sp71.wroc.pl  znajduje się zakładka Uczeń/Rodzic->Półkolonie->Półkolonia letnia 2018, w której zostaną umieszczone informacje organizacyjne, menu, rozkład zajęć.

Legitymacja szkolna. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać legitymację szkolną. Dzieci mają zapewnione bezpłatne przejazdy w czasie półkolonii wyłącznie, gdy posiadają przy sobie ważną legitymacje szkolną.

Posiłki.

  • Uczniowie każdego dnia otrzymają kanapkę.
  • Woda będzie dostępna w dystrybutorach. Uczniowie mogą napełniać sobie butelki/bidony.
  • Obiad będziemy spożywać na stołówce szkolnej zgodnie ze wcześniej ustalonym grafikiem. W czwartek uczestnicy otrzymają suchy prowiant (wyjście do Wioski Indiańskiej Pocahontas, pieczenie kiełbasek).

W poniedziałek dzieci wychodzą do kręgielni. Ze względów higienicznych konieczne są skarpetki! W kręgielni dzieci wypożyczają buty.

We wtorek zaplanowane jest wyjście do kina na film „Kaczki z naszej paczki”. Przed seansem chętni będą mogli kupić (do decyzji rodzica)popcorn lub specjalne zestawy „szkolne” w promocyjnych cenach (popcorn 1,5 l + napój 0,4 l – 9,90 zł; nachos 75 g+ napój 0,4 l – 15,90 zł).

W czwartek jedziemy do Wioski Indiańskiej Pocahontas, kilka godzin dzieci spędzą na świeżym powietrzu. Prosimy by były stosownie ubrane oraz w przypadku upału posiadały krem z filtrem ochronnym. W tym dniu nie ma obiadu w szkole. Dzieci dostaną oprócz śniadania słodką bułkę, będziemy piec kiełbaski.

W związku z zaplanowanym na piątek wyjściem do JumpWorldu, bardzo prosimy, aby wcześniej zaopatrzyć dziecko w skarpetki antypoślizgowe. Są one konieczne podczas korzystania z Parku Trampolin. Potrzebna jest również pisemna zgoda rodziców/opiekunów na korzystanie z Parku JumpWord. Druk zgody można pobrać ze strony http://jumpworld.pl/wroclaw/dokumenty/ lub otrzymać w szkole.

Strój. Ubierając dziecko, bardzo proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne oraz rodzaj zaplanowanych zajęć. Uczestnicy półkolonii otrzymają czapki z daszkiem lub chustę, które zostaną podpisane. Czapki i chusty na koniec dnia zostają w szkole, będą rozdawane rano. Po skończeniu turnusu dzieci zabierają je do domu. Obowiązkiem uczestnika jest noszenie czapki na głowie w czasie wyjść.

Każdego dnia wychodzimy poza szkołę, spędzając czas na świeżym powietrzu. Sugerujemy posmarować dziecko kremem z filtrem przeciwsłonecznym. Krem można dać dziecku do plecaka. Wychowawcy nie będą zapewniali kremów ze względu na możliwość wystąpienia uczulenia czy alergii (niezależnie od zgody rodziców).

Proszę zwrócić uwagę na buty dziecka. Powinny być one wygodne, umożliwiające marsz (raczej nie klapki).

Sprzęt elektroniczny i zabawki. Uczestnicy mogą używać podczas półkolonii sprzęt elektroniczny. Informujemy, że organizatorzy ani opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesiony sprzęt i zabawki. Kwestę wyposażenia dziecka w taki sprzęt podejmują Państwo dobrowolnie i na własną odpowiedzialność.

Uczestnicy powinni posiadać małe plecaki na najpotrzebniejsze rzeczy (woda, skarpetki, czapka, …).

W przypadku niepogody proszę zapewnić buty zmienne do użytku wewnątrz szkoły oraz ochronę przed deszczem (parasol, płaszcz przeciwdeszczowy).

Orientacyjny plan zajęć w pdf

Jadłospis w pdf