III miejsce w XXV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

Dnia 22 maja 2019 roku, w Szkole Podstawowej Nr 51 we Wrocławiu, odbył się finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. W tym roku tematem przewodnim były wrocławskie tramwaje. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy III E gimnazjalnej: Julia Górska i Katarzyna Ogrodnik, które zaprezentowały kreatywne opowiadania promujące naszą Małą Ojczyznę. Julia przedstawiła projekt pod tytułem „Jadę tramwajem, wrocławskim tramwajem – milowy krok w przyszłość”, w którym przybliżyła postać Królowej Jadwigi, żony Henryka I Brodatego, w ciekawej współczesnej scenerii komunikacji miejskiej naszego miasta. Kasia ukazała, trzymającą w napięciu historię młodego człowieka, jadącego tramwajem w głąb historii, pod intrygującym tytułem „Zza szyb tramwaju…”, za którą otrzymała III miejsce. Praca nad tekstem na konkurs wymagała ogromnego wysiłku, a przede wszystkim wyobraźni twórczej. Gratulujemy uczennicom wspaniałego występu i życzymy sukcesów na niwie humanistycznej.

Przygotowała: Magdalena Szafrańska