Wykadruj Programowanie – projekt dla uczestników CMI

Algorytmika i programowanie, dwa nieodzowne elementy Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Im poświęcone są koła informatyczne prowadzone przez grantobiorców. Uczniowie rozwijają dzięki nim swoje zainteresowania i pasje związane z tymi właśnie dwoma dziedzinami. Bardzo nam zależy, aby zajęcia w CMI były jak najciekawsze i rozwijały kreatywność dzieci i młodzieży. Ta ważna jest nie tylko w programowaniu, ale również w wielu innych aspektach życia. Aby kreatywność wyzwolić i pobudzić zorganizowaliśmy mini projekt pod nazwą „Wykadruj Programowanie”.

W projekcie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a każda z nadesłanych przez nich pracy prac była zupełnie inna. Niektóre były abstrakcyjne i metaforyczne, inne przedstawiały konkretne aspekty związane z programowaniem. Uczniowie zaprezentowali ogromną różnorodność podejścia do programowania.  A czym dla uczestników jest programowanie? Z czym im się kojarzy?  Odpowiedzi i skojarzenia też były bardzo różne. Dla niektórych programowanie – to pisanie kodu, różne języki programowania, dla innych jest przede wszystkim tym co otwiera drogę w przyszłość, a dzięki jego znajomości można liczyć na lepsze zarobki i większe możliwości rozwoju. Dla innych to przede wszystkim hobby i świetna zabawa, sposób na nudę i kreatywny styl myślenia.

Nasze szkolne koło CMI reprezentuje w projekcie Ola Pluta z klasy 6c.
Oto jak widzi programowanie:

https://sp71.wroc.pl/wp-content/uploads/2016/08/Praca-Oli.png

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie otrzymali licencje programu Adobe Photoshop, dzięki którym będą mogli rozwijać swoją kreatywność. Oprócz licencji, specjalnie dla uczestników projektu, w kwietniu zostaną zorganizowane spotkania dotyczące wykorzystania Adobe Photoshop jako narzędzia codziennej pracy oraz myślenia wizualnego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy świetnych pomysłów i kreatywności.

Przygotowała Izabela Słupik