Uczniowie klas ósmych na wycieczce w Iranie i Dubaju

Uczniowie klas 8b, 8c i 8e w dniu 8.11.2022r. na lekcji geografii dotyczącej obszaru “gorącego” nie tylko klimatycznie ale też politycznie, czyli Bliskiego Wschodu  mieli okazję  przenieść się  w świat wirtualnej rzeczywistości. Okulary VR,  zakupione w ramach realizowanego przez naszą szkołę,  programu „Laboratoria przyszłości” pozwoliły uczniom zaobserwować zróżnicowanie Bliskiego Wschodu – od słonej pustyni w Iranie przez wulkaniczny krajobraz Kapadocji po intensywnie rozwijający się Dubaj. Ten element lekcji wzbudził wiele emocji i uatrakcyjnił poznawanie największego kontynentu naszej planety – Azji. Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejne lekcje wzbogacone o VR.

Beata Sienkiewicz
nauczycielka geografii

#Laboratoria przyszłości