Oferta klas IV – VIII

Zajęcia prowadzone są w dwóch budynkach należących do szkoły:

uczniowie klas IV–V mają zajęcia w budynku A (wejście od ul. Podwale 57),

uczniowie klas VI–VIII w budynku B (wejście od ul. Kołłątaja 1-6).

Lekcje zaczynają się o godzinie 8.00(w szkole nie ma dwuzmianowości).

• Zajęcia prowadzone są w gabinetach lekcyjnych dostosowanych do realizacji podstawy programowej.
  • Sale lekcyjne dostosowane są do wieku uczniówiwyposażone w tablice suchościeralne oraz tablice interaktywne.
  • W każdej sali znajduje się projektorwraz z komputerem z dostępem do Internetu.
  • Gabinety przedmiotowe wyposażone są w niezbędne pomoce naukowe– podręczniki i liczne pomoce dydaktyczne oraz w dodatkowe komplety podręczników dla klas VII i VIII do pracy na lekcji.
  • W szkole funkcjonują dwie pracownie komputerowe, pracownia chemiczna, fizyczna, biologiczna i geograficzna.
  • Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w dwóch salach gimnastycznych w sali teatralnej oraz na dwóch boiskach sportowych.
  • Dzięki bazie jaką posiada szkoła, zajęcia prowadzone są w atrakcyjny sposób: aktywizują ucznia do pracy, wykorzystują różne formy przekazywania wiedzy (od manualnych poprzez słuchowe i wizualne). Nauczyciele indywidualizują pracęz oddziałami, a także pojedynczymi uczniami. Sposób pracy opierają na przeprowadzonych badaniach stylów uczenia się dzieci.
  • Zajęcia prowadzone są przez bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
  • Poza obowiązkowymi zajęciami nauczyciele prowadzą zajęcia dodatkowe. Oferta zajęć jest przygotowywana we wrześniu ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań wychowanków. Udostępniana w formie elektronicznej na stronie internetowej szkoły.
  • W ramach poszerzenia oferty edukacyjnej nauczyciele korzystają z możliwości prowadzenia zajęć poza szkołą– lekcje w kinie, muzeach, współpraca z uczelniami wyższymi i instytucjami kulturalnymi.
  • Wychowawcy klas wraz z klasowymi Radami Rodziców, w ramach realizacji planu wychowawczego, przygotowują ofertę wycieczek szkolnychw tym Zielonych i Białych szkół.
  • Szkoła zapewnia uczniompoczucie bezpieczeństwa. Posiada elektronicznie zamykane drzwi wejściowe, a teren szkoły (także budynek wewnątrz) jest monitorowany.
  • Rodzice są włączani w proces edukacyjny oraz wychowawczy uczniów. Dzięki funkcjonowaniu w szkoledziennika elektronicznegomogą na bieżąco śledzić postępy dziecka w nauce, frekwencję oraz czuwać nad procesem edukacyjnym (wgląd do terminarza), mają również możliwość skontaktowania się z nauczycielem.